قفل الکترونیکی - تولید کننده قفل الکترونیکی - قفل الکترونیکی درب

قفل الکترونیکی درب خانه ، آپارتمان و خرید انواع آن

 

انسان همواره دغدغه‌ی حفظ مال و جانش را داشته بنابراین همواره در هر دوره ای به فکر تامین امنیت بوده و همین امر سبب شده است تا مردم به فکر ساخت ، طراحی و تولید قفل و استفاده از آن بیافتند . قفل ها با مرور زمان از حالت مکانیکی و قدیمی خود در آمده اند و جای خود را به قفل های الکترونیکی داده اند . قفل های قدیمی به دلیل قیمت خرید پایینی که دارند همیشه مورد استفاده قرار گرفته اند ولی مشکل اساسی این قفل ها این است که از لحاظ امنیتی خیلی سطح پایینی دارند و بیشتر مورد سرقت قرار می گیرند به همین علت بیشتر مردم به قفل های دیجیتالی روی آورده اند . قفل الکترونیک درب یکی از پرکاربرد ترین قفل الکترونیکی می باشد که بر روی هر نوع دری نصب میشود . از آنجایی که در آپارتمان ها عبور و مرور افراد زیاد است حفظ امنیت اهمیت بیشتری دارد پس بهتر است برای در آپارتمان خود از قفل الکترونیکی درب آپارتمان استفاده کنید . در قفل  الکترونیکی از هیچ نوع کلید فیزیکی استفاده نمیشود به همین دلیل دیگر نیازی به نگرانی در مورد گم شدن کلید یا جا گذاشتن آن و یا پشت در ماندن نیست .

قفل الکترونیکی درب خانه و آپارتمان

قفل الکترونیکی

قفل الکترونیکی و قفل دیجیتالی در واقع هیچ فرقی با هم ندارند و راه کنترل آنها از طریق جریان الکتریکی میباشد. قفل الکترونیک دارای سطح امنیت بالا و دسترسی آسان است و علاوه بر اینها زیبایی خاصی به درها و دکوراسیون منزلتان میدهد. این نوع قفل ها  دارای انواع خاصی مثل قفل الکترونیکی رمزدار ، قفل کارتی و قفل اثر انگشت میباشد . قفل دیجیتال ایرانی دارای برند معروف کلیتک می باشد و نمونه های خارجی آن می توان به سامسونگ، ملیره و ... اشاره نمود که شما می توانید هر کدام را که خواستید برای منزلتان خریداری کنید .

قفل الکترونیکی رمزی ( رمزدار )

روی قفل های الکترونیکی یک صفحه‌ی لمسی و دیجیتالی وجود دارد که شما با استفاده از اعداد موجود می توانید برای قفل رمز تعین کنید و از طریق ارائه‌ی رمز قفل را باز کنید . این نوع قفل ها معمولا دارای یک کلید فیزیکی هم میباشند که در مواقع فراموش کردن رمز میتوانید از آن استفاده کنید و از طریق آن قفل را باز کنید . از این نوع قفل الکترونیکی در ابتدا فقط برای ادارات و شرکت ها مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه برای در منازل مسکونی و آپارتمان هم مورد استفاده قرار میگیرد .

قفل الکترونیک کارتی

در این نوع قفل الکترونیکی از کارت های مغناطیسی مخصوص برای باز کردن آنها استفاده میشود به طوری که شما با ارائه‌ی کارت در قسمت مخصوص قفل در کمترین زمان لازم درب منزل خود را باز می کنید و معمولا قفل الکترونیک کارتی دارای یک کلید فیزیکی هم است تا در مواقع ضروری مثل گم شدن یا خراب شدن کارت از آن استفاده کنید . نکته ای که اینجا اهمیت دارد این است که قفل الکترونیک کارتی با عملکرد های دیگه‌ای از جمله اثر انگشت و رمز ارائه میشود پس بهتر است شما در قفل الکترونیکی درب آپارتمان کارتی فقط از کارت برای باز کردن قفل استفاده نکنید و عملکرد های دیگر آن را نیز فعال کنید تا امنیت بالاتری داشته باشد .

قفل دیجیتال اثر انگشت

یکی دیگر از قفل های الکترونیکی ، قفل دیجیتال اثر انگشت میباشد که شما برای باز کردن آن از اثر انگشت استفاده می کنید . این روش به این صورت است که شما برای قفل اثر انگشت هر شخصی را که خواستین تعریف میکنید تا قفل با استفاده از تشخیص شخصیت ورود فرد را مجاز کند . مهم ترین نکته در استفاده از این نوع قفل ها وجود جریان خون در اثر انگشت میباشد زمانی که خون جریان نداشته باشد قفل قادر به تشخیص شخصیت فرد نمی باشد و چهره‌ی آن فرد را شناسایی نمی کند به همین علت اجازه‌ی ورود را هم صادر نمیکند .