قفل دیجیتال درب ساختمان-خرید و قیمت قفل دیجیتال هوشمند

قفل دیجیتال درب ساختمان و خرید انواع آن

قفل ها جزء محصولات پر فروش بازار هستند که متقاضی زیاد دارند . نکته ای که اینجا وجود دارد این است که چه امری سبب این موضوع شده است ؟ قفل ها همیشه بهترین گزینه برای حفاظت بوده اند که تا به امروز جایگزین بهتری نداشته اند و هر شخص می تواند از آنها در هر موردی از جمله در آپارتمان ، در خودرو ، در پارکینگ و ... استفاده کند . امروزه مردم به جای استفاده از قفل های قدیم از قفل دیجیتال استفاده می کنند که این موضوع به دلیل بعضی برتری های قفل دیجیتال نسبت به قفل های قدیم می باشد . با ما در مقاله‌‌‌‌‌ی زیر همراه باشید تا شما را با چند نوع از قفل دیجیتال آشنا کنیم .

قفل دیجیتال چه نوع قفلی است ؟

قفل دیجیتال نوع پیشرفته ی قفل های مکانیکی هستند و برتری بیشتری نسبت به آنها دارند. امری که سبب این برتری شده است امنیت بالای این قفل ها می باشد . قفل های مکانیکی دارای مکانیزم ساده ای می باشند که با ساده ترین ابزار ها قابلیت باز شدن دارند اما قفل دیجیتال در عین سادگی و قابلیت دسترسی آسان مکانیزم درونی پیچیده ای داشته است که همین امر باعث بالا رفتن سطح امنیت آن شده است . قفل دیجیتال دارای انواع مختلفی از جمله رمزدار ، کارتی ، رمزدار کلیتک ، قفل رمزدار دیجیتالی ، هتلی و مخصوص درب منازل مسکونی و ادارات می‌باشد . در هر قفل دیجیتال برای راحتی و افزایش امنیت همزمان می توان از چند راه دسترسی استفاده کرد مثلا شما می توانید به طور همزمان هم از تشخیص چهره استفاده کنید و هم از رمز عبور .

 

قفل رمزدار درب ( آپارتمان ، ساختمان ، ویلا ، انبار ، پارکینگ ، اتاق و ... )

این نوع از قفل دیجیتال همانطور که از نامش پیداست با رمز کار می کند و اگر شما علاقه ی زیادی به اعداد و بازی با اعداد دارید بهترین مورد برای شما قفل رمزدار درب است . در قفل رمزدار درب منزل شما می‌توانید با وارد کردن یک سری اعداد دلخواه درب منزل خود را بدون استفاده از هیچ نوع کلیدی باز و بسته کنید و با توجه به امنیت بالایی که قفل رمزدار درب ها دارند دیگر نیازی به نگرانی نیست.کسانی هم که در آپارتمان ها زندگی می‌کنند از آنجایی که عبور افراد مختلف زیاد است بهتر است از همین نوع استفاده کنند. قفل رمزدار درب آپارتمان یک  قابلیت محافظت از کد دارد که مانع لو رفتن کد عبوری شما می شود. نحوه ی عملکرد این سیستم به گونه ای است که شما می توانید بعد و یا قبل از رمز اصلی چندتا عدد اضافی هم بزنید تا اگر کسی از کنارتان رد می‌شود متوجه رمزعبورتان نشود، برای این کار فقط کافی است شما عملگر حفظ رمز را فعال کرده و از دکمه‌ی # استفاده کنید و بعد از آن اعداد اضافی را وارد می‌کنید. نکاتی که باید هنگام استفاده از این نوع قفل دیجیتال در نظر داشته باشید این است که رمز عبورتان زیاد کوتاه نباشد، از تاریخ های خاص مثل تاریخ تولد برای رمز استفاده نکنید و همچنین از رمز های طولانی و پیچیده‌ای که امکان دارد فراموش کنید و یا موقع وارد کردن آن وقت زیادی از شما بگیرد استفاده نکید .

قفل رمزدار هوشمند :

این نوع قفل دیجیتال دارای ویژگی ها‌یی به شرح زیر است :

قابلیت کنترل از راه دور : کاربر می‌تواند با استفاده از بلوتوث و wifi گوشی ،  در را از راه دور باز و بسته کند و دیگر نگران گم کردن کلید هایش هم نباشد

کنترل افراد : با استفاده از گوشی میتوان افراد مراجعه کننده به خانه ای که دارای قفل رمزدار هوشمند است را کنترل کرد .

استفاده از رمز یکبار مصرف : قفل رمزدار هوشمند قابلیت استفاده از رمز یکبار مصرف را دارد یعنی بلافاصله بعد از استفاده از رمز، رمز غیرفعال شده و از حافظه‌ی قفل پاک می‌شود و برای موقعیت هایی کاربرد دارد که شما مجبورین رمزتان را به یک نفر بدهید تا پشت در نماند مثل خدمتکارتان .

دارای حسگر و آلارم های هوشمند : این نوع قفل دیجیتال موقع آتش سوزی و یا دزدی آلارم های آن به صدا در آمده و به کاربر خبر می‌دهد و حتی در مواقع ضروری با پلیس هم تماس برقرار میکند .

وصل شدن به آیفون : کاربر می‌تواند با وصل کردن قفل هوشمند به آیفون آن را از طریق آیفون باز و بسته کند .

منبع انرژی این نوع قفل دیجیتال باطری های قلمی بوده و دیگر نیازی به سیم کشی و صرف هزینه های اضافی ندارید .

قفل رمزدار کلیتک :

قفل رمزدار کلیتک که توسط این مجموعه به صورت کامل طراحی ، ساخت و تولید گردیده است به عنوان اولین قفل دیجیتال ایرانی مناسب درب ساختمان ، منزل ، پارکینگ و ... است . این نوع قفل ها دارای یک صفحه کلید مکانیکی می‌باشند که شما می‌توانید با فشار دادن و یا چرخاندن دکمه ها رمز عبور برای قفل انتخاب کنید و دیگر برای باز کردن نیازی به کلید نداشته باشید . مزیت بارزی که این قفل رمزدار دیجیتالی دارد این است که نیاز به منبع انرژی قوی ندارد و بعضی از آن ها کلا منبع انرژی نیاز ندارند .

  • مراکز زیادی وجود دارند که تولید کننده قفل رمزدار هستند شما می‌توانید با مراجعه کردن به نزدیک ترین تولید کننده قفل رمزدار و با توجه به انواع آن ها که در بالا شرح دادیم بهترین نوع را متناسب با نیازتان انتخاب کنید .