Blog

طراحی ، ساخت و فروش اکسس کنترل و قفل دیجیتال

3 Oct 2019

چشمی دیجیتال از یک صفحه نمایشگر مانند آیفون تصویری ولی در اندازه کوچک پشت درب ورودی واحد جای چشمی معمولی قرار می گیرد و با یک براکت روی درب قرار میگیرد و تغذیه دستگاه نیز از طریق باطری تامین می شود این مانیتور ها بصورت با حافظه و بدون حافظه ودر اینچ های متفاوت می باشد چشم یا دوربین باشاسی زنگ بیرون درب قرار می گیرد و با فشردن شاسی مانیتور داخل زنگ خورده و روشن می شود این چشمی ها بسته به اینچ و کیفیت دارای قیمت های مختلف می باشد

 

مزایای استفاده از قفل رمزدار کلیتک

13 Mar 2019

بهره گيری از 100 رمز عبور و قابليت اضافه نمودن ماژول ريموت :

کليتک قابليت ذخيره سازی 100 رمز عبور معتبر را دارد و هر کاربر مي تواند اقدام به تغيير رمز خود نمايد . همچنين اگر مايل به ريموتي نمودن دستگاه هستيد مي توانيد با تهيه ماژول ريموت و رسيور از شرکت کليتک و اضافه نمودن به دستگاه از اين آپشن هم بهره مند شويد .

قفل رمزدار دیجیتال ساخت ایران :

با توجه به وضع نا به سامان بازار فعلی کشور سیستم های امنیتی که وارداتی می باشند برای خدمات دهی به مشتری در وضعیت خوبی به سر نمی برند. اما شرکت های داخلی به دلیل در دسترس بودن و همچنین برای جلب نظر کاربران و جذب بازار بیشتر، خدماتشایسته تری به مشتریان خود ارائه می دهند که این فرآیند طی چند سال اخیر در بازارالکترونیک مشهود بوده است. مطمئناً تا کنون شنیده اید که قطعات برخی از برندهای معروف تلفن همراه به سختی پیدا می شوند و پس از خراب شدن دردسرساز می شوند. کلیتک در انحصار هیچ شرکت خارجی نمی باشد و جزو کالاهای ایرانی محسوب می شود. همانطور که مي دانيد پنل کدينگ در قسمت ورودی و کنار درب مورد نظر و پنل کنترلر پشت درب نصب مي شود . قبل از شروع نصب کليد A را به سمت پايين بکشيد تا دستگاه در وضعيت خاموش قرار گيرد. سپس مراحل زير را انجام دهيد .

مرحله اول : ابتدا مکان اين دو پنل را مشخص سازيد. سپس با دريل سوراخي بين اين دو مکان ايجاد نماييد تا بعد از نصب، دو پنل توسط يک کابل شش رشته در ارتباط باشند .

مرحله دوم : پنل کدينــگ و کنتــرلر را روی ديوار نصب کنيد و سپس شش رشته سيمي که از هر پنل بيرون آمده است را به سيم هم رنگ خود متصل نماييد. حتما دقت کنيد تا سيم های هم رنگ را به هم وصل نماييد. قاب پنل کدينگ را مي توانيد هم به صورت روکار نصب کنيد و هم توکار.

مرحله سوم : دو رشته سيمي که سمت چپ پنل کنترلر وجود دارد خروجي دستگاه مي باشد که در صورت وارد نمودن پسورد صحيح، به مدت يک ثانيه دارای ولتاژ 12 ولت متناوب مي شود. بنابراين اگر کليتـک روی درب حياط نصب شود اين دو رشته سيم بايد به در بازکن آيفون و يا قفل کله گاوی يا لاک پشتي متصل گردد و اگر کليتـک روی درب چوبي و يا ضد سرقت نصب شود بايد از قفل مقابل برقي استفاده کنيد سپس اين دو رشته سيم را به آن قفل متصل نماييد . (مقابل برقي را مي توانيد از اين شرکت تهيه نماييد)

مرحله چهارم : سيم دو رشته ی مشکي رنگي که از سمت راست پنل کنترلر بيرونآمده مربوط به تغذيه دستگاه مي باشد که بايد به برق شهر وصل کنيد .

مرحله پنجم : سرآخر پس از بستن پيچ قاب ها دقت نماييد کليد دسته داری که به عنوان کليد ضد سرقت داخل پنل کدينگ تعبيه شده است فشرده شده باشد. پس از انجام اين مراحل کليد A را به سمت بالا بکشيد تا دستگاه روشن شود . سپس برچسب پشت درپوش پيچ ها را جدا کنيد و آنها را روی پيچ ها قرار دهيد . استفاده از ريموت : اگر مايل به ريموتي کردن دستگاه مي باشيد با باز کردن درب پنلکنترلر سوکت Remote را مشاهده خواهيد کرد . برای ريموتيکردن دستگاه کافيست تا سوکت ماژول رسيور را به اين سوکت متصل نماييد. اگر پنل کنترلر در نقطه ای کور نصبشده است برای آنتن دهي بهتر مي توانيد با تکه ای سيم طول آنتن را بلند تر کنيد .

مزایای قفل دیجیتال

کاربرد قفل های ديجيتال الکترونیکی

13 Mar 2019

قفل های ديجيتال جهت باز نمودن درب حياط و درب های ضد سرقت با رمز عبور توليد و عرضه مي شوند . کليتک يکي از توليد کنندگان در اين عرصه است که سعي نموده با ارتقای کيفيت و متعادل سازی قيمت ، قدرت خريد را برای تمام اقشار به ارمغان بياورد. قفل ديجيتال کليتک شامل دو پنل کدينگ و کنترلر مي باشد که مي توان آن را در اصطلاح هم به صورت روکار و هم توکار نصب نمود که در ادامه بيشتر به آن مي پردازيم .

چرا کاربران قفل رمزدار کليتک را انتخاب مي کنند ؟


ضد هک بودن :


اگر کمی آشنایی با سیستم های برقی و الکترونیکی داشته باشید با توضیحات این قسمت به یکی از بزرگترین باگ های سیستم های به ظاهر امنیتی پی خواهید برد. مثلا در پتل بیرونی تمامی آیفون های تصویری موجود در بازار دو عدد ترمینال مشاهده می شود که به یک رله ی مکانیکی متصل شده اند و با اتصال یک قطعه سیم به دو سر این ترمینال می توانید به مانند کسی عمل کنید که از داخل خانه دکمه ی در باز کن را می فشارد و درب باز می شود. جالب تر اینکه اکثر اکسس کنترل های موجود در بازار که طبیعتا باید موجب امنیت بیشتر اماکن شوند دچار چنین باگ امنیتی بزرگی هستند که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی خودِ وارد کننده ها و توزیع کنندگان در سطح بازار، این فاجعه امنیتی از سوی کاربران هم نادیده گرفته می شود. شرکت دانش بنیان کلیتک با طراحی منحصر به فرد خود سیستمی تولید کرده که این ضعف بزرگ را پوشش می دهد و تا کنون در این زمینه جزو موفق ترین های تولید قفل های دیجیتال در کشور می باشد .


دو تیکه بودن :

تمام اکسس کنترل های فعلی موجود در بازار ایران به صورت یک تکه هستند. یعنی هم قسمت فرمان دهنده و هم قسمت فرمان پذیر در همان پنلی است که شما روی درب خود مشاهده می نمایید. اما قفل های رمزدار کلیتک به صورت دو پنل مجزای کدینگ و کنترلر ساخته شده اند. پنل کدینگ در بیرون و پنل کنترلر داخل خانه نصب می شوند.مهم ترین قسمت این سیستم همان پنل کنترلر می باشد که دستور باز شدن درب را می دهد و شرکت کلیتک این قسمت از قفل دیجیتال خود را دور از دسترس سارقین قرار داده است و هیچ کس جز صاحب خانه به آن دسترسی ندارد.ضد سرقت بودن:با باز شدن پیچ های پنل کدینگ که بیرون از خانه نصب می باشد سنسور ضد سرقت عمل کرده و قفل دیجیتال کلیتک وارد حالت امنیتی خود مي شود و شروع به آلارم می نماید. وقتی کلیتک وارد این مرحله امنیتی می شود دیگر سارق قادر به هک کردن دستگاه نیست حتی اگر از دانسته های الکترونیکی خوبی برخوردار باشد .


ماتریس اطمینان :

خلاقانه ترین و زیباترین بحث این شرکت مبحث حفاظت از رمز عبور کاربران می باشد.مهندسین فعال در شرکت کلیتک برای آسایش خاطر کاربران، الگوریتمی منحصر به فرد اختراع کردند که حتی بزرگترین شرکت های تولید کننده ی این قفل ها از این الگوریتم بی بهره اند. کاربرانی که از لو رفتن پسورد خود نگران هستند می توانند قبل و بعد از پسورد خود بی نهایت رقم کاذب را وارد کنند تا اگر کسی در کنارشان حضور دارد دچار سردرگمی
و تعجب شود. کافیست تا يک بار ارقام رمز عبور خود را به صورت کامل و پشت سر هم وارد کنید. اين سيستم پيشرفته به صورت خودکار شروع به آنالیز ارقام می کند و رمز کاربر را از بین ارقام وارده شده اسکن می نماید .


نیاز نداشتن به منبع تغذیه جداگانه :

اکسس کنترل ها یا قفل های دیجیتالی که در این سبک کار می کنند جـهت راه اندازی خود و قفل برقی به دو عدد آداپتور نیاز دارند که این علاوه بر افزایش هزینه ها نمایی زشت به محیط نصب می دهد . اما مزیت دیگر قفل های کلیتک نیاز نداشتن به این منابع تغذیه می باشد. کلیتک درون پنل کنترلر خود ترانس تغذیه ای دارد که به صورت اختصاصی و با کیفیتی بالاتر از منابع سوییچینگ طراحی و تولید می شود. بنابراین بعد از نصب دستگاه دیگر هیچ رشته سیمی به مانند آداپتورهای آویزان مشاهده نخواهد شد .

مزایای قفل های رمزدار دیجیتال کلیتک