کاربرد قفل های ديجيتال الکترونیکی

قفل های ديجيتال جهت باز نمودن درب حياط و درب های ضد سرقت با رمز عبور توليد و عرضه مي شوند . کليتک يکي از توليد کنندگان در اين عرصه است که سعي نموده با ارتقای کيفيت و متعادل سازی قيمت ، قدرت خريد را برای تمام اقشار به ارمغان بياورد. قفل ديجيتال کليتک شامل دو پنل کدينگ و کنترلر مي باشد که مي توان آن را در اصطلاح هم به صورت روکار و هم توکار نصب نمود که در ادامه بيشتر به آن مي پردازيم .

چرا کاربران قفل رمزدار کليتک را انتخاب مي کنند ؟


ضد هک بودن :


اگر کمی آشنایی با سیستم های برقی و الکترونیکی داشته باشید با توضیحات این قسمت به یکی از بزرگترین باگ های سیستم های به ظاهر امنیتی پی خواهید برد. مثلا در پتل بیرونی تمامی آیفون های تصویری موجود در بازار دو عدد ترمینال مشاهده می شود که به یک رله ی مکانیکی متصل شده اند و با اتصال یک قطعه سیم به دو سر این ترمینال می توانید به مانند کسی عمل کنید که از داخل خانه دکمه ی در باز کن را می فشارد و درب باز می شود. جالب تر اینکه اکثر اکسس کنترل های موجود در بازار که طبیعتا باید موجب امنیت بیشتر اماکن شوند دچار چنین باگ امنیتی بزرگی هستند که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی خودِ وارد کننده ها و توزیع کنندگان در سطح بازار، این فاجعه امنیتی از سوی کاربران هم نادیده گرفته می شود. شرکت دانش بنیان کلیتک با طراحی منحصر به فرد خود سیستمی تولید کرده که این ضعف بزرگ را پوشش می دهد و تا کنون در این زمینه جزو موفق ترین های تولید قفل های دیجیتال در کشور می باشد .


دو تیکه بودن :

تمام اکسس کنترل های فعلی موجود در بازار ایران به صورت یک تکه هستند. یعنی هم قسمت فرمان دهنده و هم قسمت فرمان پذیر در همان پنلی است که شما روی درب خود مشاهده می نمایید. اما قفل های رمزدار کلیتک به صورت دو پنل مجزای کدینگ و کنترلر ساخته شده اند. پنل کدینگ در بیرون و پنل کنترلر داخل خانه نصب می شوند.مهم ترین قسمت این سیستم همان پنل کنترلر می باشد که دستور باز شدن درب را می دهد و شرکت کلیتک این قسمت از قفل دیجیتال خود را دور از دسترس سارقین قرار داده است و هیچ کس جز صاحب خانه به آن دسترسی ندارد.ضد سرقت بودن:با باز شدن پیچ های پنل کدینگ که بیرون از خانه نصب می باشد سنسور ضد سرقت عمل کرده و قفل دیجیتال کلیتک وارد حالت امنیتی خود مي شود و شروع به آلارم می نماید. وقتی کلیتک وارد این مرحله امنیتی می شود دیگر سارق قادر به هک کردن دستگاه نیست حتی اگر از دانسته های الکترونیکی خوبی برخوردار باشد .


ماتریس اطمینان :

خلاقانه ترین و زیباترین بحث این شرکت مبحث حفاظت از رمز عبور کاربران می باشد.مهندسین فعال در شرکت کلیتک برای آسایش خاطر کاربران، الگوریتمی منحصر به فرد اختراع کردند که حتی بزرگترین شرکت های تولید کننده ی این قفل ها از این الگوریتم بی بهره اند. کاربرانی که از لو رفتن پسورد خود نگران هستند می توانند قبل و بعد از پسورد خود بی نهایت رقم کاذب را وارد کنند تا اگر کسی در کنارشان حضور دارد دچار سردرگمی
و تعجب شود. کافیست تا يک بار ارقام رمز عبور خود را به صورت کامل و پشت سر هم وارد کنید. اين سيستم پيشرفته به صورت خودکار شروع به آنالیز ارقام می کند و رمز کاربر را از بین ارقام وارده شده اسکن می نماید .


نیاز نداشتن به منبع تغذیه جداگانه :

اکسس کنترل ها یا قفل های دیجیتالی که در این سبک کار می کنند جـهت راه اندازی خود و قفل برقی به دو عدد آداپتور نیاز دارند که این علاوه بر افزایش هزینه ها نمایی زشت به محیط نصب می دهد . اما مزیت دیگر قفل های کلیتک نیاز نداشتن به این منابع تغذیه می باشد. کلیتک درون پنل کنترلر خود ترانس تغذیه ای دارد که به صورت اختصاصی و با کیفیتی بالاتر از منابع سوییچینگ طراحی و تولید می شود. بنابراین بعد از نصب دستگاه دیگر هیچ رشته سیمی به مانند آداپتورهای آویزان مشاهده نخواهد شد .

مزایای قفل های رمزدار دیجیتال کلیتک

13 Mar 2019